czwartek, 27 kwietnia 2017

Pomysł i współpraca.


Dzisiejszą lekcję o odkryciach i wynalazkach przygotowały dzieci. Kolejno zasiadały na naszym krześle opowieści i przedstawiały sylwetki sławnych ludzi. Od rana trwała wymiana ciekawostek.
W progu klasy Kacper pyta:
- Czy pani wie, że Kopernik wynalazł smarowanie chleba masłem?
 :)
Przyszedł czas na Leonardo da Vinci,  Alberta Einsteina, Krzysztofa Kolumba, ale najwięcej dzieci przygotowało notatkę o Marii Curie -Skłodowskiej. Jej ciekawy życiorys i ogromne osiągnięcia wzbudziły podziw wśród uczniów.
Następnie obejrzeliśmy film, w którego dowiedzieliśmy się Jak zostać wynalazcą? Przypomnieliśmy sobie kreskówkę "Pomysłowy Dobromir", aby wszyscy zauważyli, że najważniejsze są pomysł i współpraca. Pozostało tylko to sprawdzić. Wszyscy dobrali się w zespoły, każda z grup dostała 6 kubeczków, sznurki i gumkę recepturkę. Zadanie polegało na ustawieniu piramidy z kubeczków bez dotykania ich rękami. Było dużo emocji, niektórzy zapomnieli o współpracy, na efekt trzeba było poczekać. Było warto! Dziewczynki okazały się sprytniejsze, a to za sprawą Ady, która wpadła na super pomysł i rozdzieliła pracę. Głośny wybuch radości sprawił, że wszyscy spojrzeli w tamtą stronę i od tej chwili z łatwością wykonali zadania, bo już wiedzieli jak.